CUPRAVENT®

Genel Bilgiler

CUPRAVENT® içerdiği zengin bakır, organik madde ve amino asitlerle bitkileri  besleyen bir sıvı yaprak gübresidir. Nitrojen metabolizmasında anahtar rol oynar ve bitkilerdeki birçok enzim aktivitesi, klorofil ve tohum üretimi için gereklidir. Bakır, fotosentezden sorumlu anahtar enzimlerin üretimi için gereklidir ve protein oluşumunu teşvik etmeye yardımcı olur. Bakır, bitkideki karbonhidratların taşınmasına ve tane dolumu için çekirdeklere yardımcı olur.

Kullanım Şekli

Kullanmadan önce iyice çalkalayınız. Bitki besin elementi noksanlığı görüldüğünde yüksek dozdan uygulama yapılması tavsiye edilir. Bitki besin elementi noksanlığı görülmeye devam ediyorsa uygulamalara devam edilebilir. Uygulamanın dozu ve sayısı yapılacak olan yaprak ve toprak analizine göre belirlenir.
Uygulanacak CUPRAVENT® miktarı ayrı bir kapta bir miktar suda karıştırılır. Daha sonra yarısına kadar su doldurulmuş uygulama aletinin içine dökülür ve geri kalan su karıştırılarak ilave edilir. Optimum emilim ve diğer ürünlerle uyumluluk için, karışımın pH’ını 5.5- 6.5 seviyelerine ayarlayınız. En iyi sonucu almak için akşam veya sabah erken saatlerde uygulayınız. 

Bitkiler

Armut
Bağ
Çilek
Domates
Elma
Fasulye
Hıyar
Kayısı
Kiraz / Vişne
Marul
Nar
Patates
Patlıcan
Sarımsak
Şeftali
Şeker Pancarı
Soğan
Turunçgiller
Zeytin

Aktif Madde

Organik Madde

Ambalaj

1 L
Ürün Etiketi
Broşür
Whatsapp
Atabey Ziraat
Atabey Ziraat
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabiliriz?