TRINICA

Genel Bilgiler

TRINICA Lambda-cyhalothrin etken maddeli  geniş etki spektrumlu kontakt ve mide zehiri etkili bir insektisittir. Zararlının sinir sisteminde etkili olup, sinir hücrelerinin aksonlarındaki voltaj kapılı sodyum kanallarının açık kalmasını sağlayarak, böcekleri felç ederek öldürür.  
TRINICA özel Kapsül Süspansiyon(CS) teknolojisine sahiptir. Kolay ve güvenilir kullanım sağlar.

Kullanım Şekli

Zeytin – Zeytin sineği: Zeytin sineği larva döneminde meyvede zarar yapar. Larva gelişme süresinde çekirdek etrafında galeriler açarak beslenir. Böylece meyvelerin çürüyerek dökülmesine, yağ miktarının azalmasına, kısmen de yağda asitliğin yükselmesine neden olur. Özellikle sofralık zeytinlerde zararı daha büyük önem taşımaktadır.
Meyveler yumurta bırakma olgunluğuna geldiği dönemde vuruk sayımları ve tuzak kontrolleri yapılarak, yeterli vuruk sayısı ve tuzaklarda yakalanan Zeytin Sineği ergin sayısında artış görülmesi durumunda kimyasal mücadeleye başlanmalıdır.


Misir kurdu: ilk yumurta tespit edildiğinde uygulama yapılır. ilk uygulamayı takiben 15 gün ara ile 2 uygulama daha yapılır.Elma içkurdu: Elma içkurduna yapılacak ilaçlamalar tahmin ve erken uyan sistemine göre yönlendirilmelidir. Elma içkurdu mücadelesinde hedef, her döle ait larva çıkışı süresince ağaçları ilaçlı bulundurarak yumurtadan çıkan larvaları meyve içine girmeden önce öldürmektir.


Yeşilkurt: Tarlaya köşegenler yönünden girilip, tarlanın büyüklüğüne göre 50-100 bitki kontrol edilerek, bitkinin çiçek, yaprak, sap, meyve ve sürgünlerinde, yumurta ve larva aranır. 100 bitkiden 5’i bulaşık bulunmuş ise uygulama yapılır. 

Bitkiler

Domates Tarla
Elma
Mısır
Zeytin

Zararlılar Ve Hastalıklar

Elma Iç Kurdu (Cydia pomonella)
Mısır Kurdu (Ostrinia nubilalis)
Yeşil Kurt (Helicoverpa armigera)
Zeytin Sineği (Bactrocera oleae)

Aktif Madde

250 g/l lambda cyhalothrin

Ambalaj

80cc , 240 cc
Ürün Etiketi
Broşür
17.03.2023
267
Whatsapp
Atabey Ziraat
Atabey Ziraat
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabiliriz?