FASTMITE

Genel Bilgiler

FASTMITE Bifenazate etken maddeli seçici ve kontakt bir akarisittir. Kırmızıörümceklerin enerji metabolizmasına etki eder ve Mitokondriyal kompeks lll elektron etki mekanizması grubuna aittir. Kırmızıörümceklerin sinir sistemini bozarak hiperaktiviteye neden olur. İlaç ile temas eden kırmızıörümceklerin beslenmesi 3 saat içinde durur. Ölümler 3-4. günde görülmeye başlanır. 
Uygulamadan 6 saat sonraki yağmur ve sulamadan etkilenmez.
Entegre mücadele yöntemlerine uygundur.
Son ilaçlama ile hasat arasındaki süre 1 gündür.

Kullanım Şekli

Domates – İki noktalı kırmızıörümcek: Rastgele seçilen bitkilerde, bitkinin alt ve orta yapraklarından dekar başına 20 yaprakta sayım yapılır. Yaprak başına en az 3 canlı birey bulunduğunda ilaçlama yapılır.
Patlıcan- İki noktalı kırmızıörümcek: Rastgele seçilen bitkilerde, bitkinin alt ve orta yapraklarından dekar başına 10 yaprakta sayım yapılır. Yaprak başına ortalama 5 adet canlı kırmızıörumcek bulunduğunda ilaçlama yapılır.

Pamuk- İki noktalı kırmızıörümcek: Mücadele zamanının belirlenmesi için bitkiler 4-6 yapraklıyken kontroller yapılır. Zararlı yalnız tarla kenarlarında veya içinde lokal olarak bulunuyorsa, sadece bu kısımlara ilaçlama yapılmalıdır. Tarla kenarından tarlanın içine yayılmış ve yapılan sayımlarda da yaprak başma Akdeniz Bölgesi’nde 5, Ege ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde 10 adet kırmızıorümceğe ulaşılmış ise kaplama ilaçlama yapılır. Son uygulama ve hasat arasındaki süreye dikkat edilerek hasat yapılmalıdır.

Bitkiler

Domates Sera
Pamuk
Patlıcan Sera

Zararlılar Ve Hastalıklar

İki Noktalı Kırmızı Örümcek (Tetranychus urticae)

Aktif Madde

%50 Bifenazate

Ambalaj

100gr
Ürün Etiketi
Broşür
17.03.2023
225
Whatsapp
Atabey Ziraat
Atabey Ziraat
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabiliriz?