BELLMAC® 5.7 WG

BELLMAC® 5.7 WG

Genel Bilgiler

BELLMAC® 5.7 WG Emamectin benzoate etken maddeli bir insektisittir. Sinir sistemi etkilidir, Glutamat-kapılı klorid kanalı allosterik modülatörleridir.

Kullanım Şekli

Domates (Sera) — Yeşilkurt: tarlaya köşegenler yönünden girilip, tarlanın büyüklüğüne göre 50-100 bitki kontrol edilerek, bitkinin çiçek, yaprak, sap, meyve ve sürgünlerinde yumurta ve larva aranır. 100 bitkiden 5’i bulaşık bulunmuş ise uygulama yapılır.
Bag – Salkım güvesi: Uygulama zamanları tahmin-uyarı sistemine göre belirlenir. Larvisit uygulama için tuzaklarda yakalanan kelebek sayısı tepe noktasına ulaşıp, düşmeye baslamalı, etkili sıcaklık toplamı 1.dölde 120 gün-derece, alacakaranlık sıcakları üst üste 2 gün 15 C ve üzerinde olmalı, bu durum ilerleyen günlerde de devam etmelidir.Etkili sıcaklık toplamı 2. Dölde 520 gün-derece. 3. dölde 1047 gün-dereceye ulaşmalı, asma fenolojisi 1. Dölde çiçek tomurcuğu, 2. dölde koruk, 3. Dölde tatlanma başlangıcı döneminde olmalıdır. İlk larva çıkışı görüldüğünde uygulamaya karar verilir. Her döle bir uygulama yapılır.

Bitkiler

Bağ
Domates Sera
Domates Tarla
Elma
Pamuk
Şeftali
Zeytin

Zararlılar Ve Hastalıklar

Doğu Meyvegüvesi (Cydia molesta)
Domates Güvesi (Tuta absoluta)
Elma Iç Kurdu (Cydia pomonella)
Salkım Güvesi (Lobesia botrana)
Yeşil Kurt (Helicoverpa armigera)
Zeytin Güvesi (Prays oleae)

Aktif Madde

% 5.7 Emamectin benzoate

Ambalaj

100 gr , 250 gr , 350 gr
Ürün Etiketi
Broşür
17.03.2023
296
Whatsapp
Atabey Ziraat
Atabey Ziraat
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabiliriz?