DEFENTOX®

Genel Bilgiler

DEFENTOX® Deltamethrin etken maddeli geniş etki spektrumlu kontakt ve mide zehiri etkili bir insektisittir. Zararlının sinir sisteminde etkili olup, sinir hücrelerinin aksonlarındaki voltaj kapılı sodyum kanallarının açık kalmasını sağlayarak, böcekleri felç ederek öldürür.

Kullanım Şekli

Patlıcanda ve kabakta tütün beyazsineğine karşı: Beyazsinek ile bulaşık olduğu saptanan alana köşegenler yönünden girilir. Her beş adımda bir, alt orta ve üst yapraklardan olmak üzere 50 yaprak toplanır. Yaprak başına 5 larva+pupa olduğunda kimyasal mücadele uygulanır. 
Fasulye yaprakbiti: Nisan ayından itibaren tarlaya köşegenler doğrultusunda girilerek 3-5 adımda bir, bitkilerin taze yaprak ve sürgünlerinden rastgele birer yaprak koparılır. Baklagillerde 25-50, patlıcan, kabakgiller ve lahana gibi büyük yapraklı bitkilerde 20-40 adet yaprakta lupla yapılan sayımlar sonucunda; bir yaprağa düşen zararlı sayısı 10-20 adet ise mücadeleye karar verilir.
Domateste yeşilkurta karşı: Tarlaya köşegenler yönünden girilip, tarlanın büyüklüğüne göre 50-100 bitki kontrol edilerek, bitkinin çiçek, yaprak, sap, meyve ve sürgünlerinde, yumurta ve larva aranır. 100 bitkiden 5’i bulaşık bulunmuş ise uygulama yapılır.
Elma içkurdu: Elma iç kurdu’na karşı yapılacak uygulamalar tahmin ve erken uyarı sistemine göre yönlendirilmelidir. Elma iç kurdu mücadelesinde hedef, her döle ait larva çıkışı süresince ağaçları ilaçlı olarak bulundurarak, yumurtadan çıkan larvaları meyve içine girmeden önce öldürmektir. 
Elma ağkurdu: Bahçeyi temsil edcek 100 yaprak buketinden epidermis içine girmiş veya ağ örmüş 4 larva kümesi varsa uygulama yapılmalıdır. 
Bağda salkım güvesine karşı uygulama zamanları tahmin-uyarı sistemine göre belirlenir. Larvisit uygulama için tuzaklarda yakalanan kelebek sayısı tepe noktasına ulaşıp, düşmeye başlamalı, etkili sıcaklık toplamı 1. dölde 120 gün-derece, alacakaranlık sıcaklıkları üst üste 2 gün 15 C ve üzerinde olmalı, bu durum ilerleyen günlerde de devam etmelidir. Etkili sıcaklık toplamı 2. dölde 520 gün-derece, 3. dölde 1047 gün-dereceye ulaşmalı, asma fenolojisi 1. dölde çiçek tomurcuğu, 2. dölde koruk, 3. dölde tatlanma başlangıcı döneminde olmalıdır. İlk larva çıkışı görüldüğünde uygulamaya karar verilir. Her dölde bir uygulama yapılır. 

Bitkiler

Antep Fıstığı
Armut
Bağ
Domates Sera
Elma
Fasulye
Kabak
Mercimek Nohut
Mısır
Patates
Patlıcan
Şeker Pancarı

Zararlılar Ve Hastalıklar

Antep Fıstığı Pisillidi (Agonoscena pistaciae)
Apion (Apion arrogans)
Armut Psillidi (Cacopsylla pyri)
Bağ salkım güvesi (Labesia botrana)
Bozkurt (Agrotis spp.)
Dürmece (Sparganothis pilleriana)
Elma Ağkurdu (Hyponomeuta malinellus)
Elma Iç Kurdu (Cydia pomonella)
Kalkan Böcekleri (Cassida spp.)
Mantolu Böcek (Amicta oberthuri)
Patates Böceği (Leptinotarsa decemlineata)
Şekerpancarı piresi (Chaetocnema sp.)
Tütün Beyazsineği (Bemisia tabaci)
Yaprak Bitleri (Aphididae)
Yeşil Kurt (Helicoverpa armigera)

Aktif Madde

25 g/l Deltamethrin

Ambalaj

250cc , 1 L
Ürün Etiketi
Broşür
17.03.2023
324
Whatsapp
Atabey Ziraat
Atabey Ziraat
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabiliriz?