CORMITE®

Genel Bilgiler

CORMITE® Abamectin etken maddeli bir akarisittir. Kırmızıörümceklerin sinir ve kas sistemine etki eder, Glutamat-kapılı klorid kanalı (GluCl) allosterik modülatörleridir. 

Kullanım Şekli

Pamuk-Kırmızı örümcekler: Mücadele zamanının belirlenmesi için bitkiler 4-6 yapraklıyken kontroller yapılır. Zararlı yalnız tarla kenarında ya da içinde lokal olarak bulunuyorsa sadece bu kısımlara bitki koruma ürünü uygulaması yapılmalıdır. Yaprak başına ortalama AKdeniz Bölgesi’nde 5 adet, Ege ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde 10 adet canlı kırmızı örümcek görüldüğünde uygulama yapılmalıdır. Popülasyonun yaygınlık göstermesi durumunda tarlayı temsil edecek şekilde bitkinin orta ve alt bölümlerinde en az 50 yaprak incelenir. Yaprak başına 15 ve üzerinde kırmızı örümcek tespit edilmesi halinade uygulamaya karar verilir. Meyve toplanmasından hemen sonra uygulama yapılır. Son uygulama ile hasta arasındaki süreye dikkaet edilerek hasta yapılmalıdır.
Süs bitkileri-Yaprak galeri sineği: İlk galeri belirtileri görülür görülmez uygulamaya başlanır. Gerekirse uygulama tekrarlanabilir. İki uygulama arasında en az 7 gün olmalıdır.
Domates, patlıcan, biber ve hıyar-Kırmızı örümcekler: Domates ve biberde dekar başına 20 yaprak sayıldığında yaprak başına ortalama 3 adet, hıyar ve patlıcanda ise dekar başına 10 yaprağa bakıldığında yaprak başına ortalama 5 adet canlı kırmızıörümcek görüldüğünde uygulama yapılmalıdır.
Çilek-İki noktalı kırmızıörümcek: Erken dönem uygulaması: Kırmızıörümceklerin her yıl sorun olduğu çilek alanlarında çiçek v eyeşil meyve döneminde kırmızıörümcekler görüldüğünde bir uygulama yapılmalıdır. Erken dönem uygulaması meyvelerde kalıntı bırakmaması için daha güvenlidir. Mevsim içi uygulaması: Erken dönem uygulamasının yapılmadığı durumlarda, açıkta yetiştirilen çilekler mevsim başında 3-5 gün aralıklarl akontrol edilir. Kırmızıörümcekler çilekte mevsim başında çevredeki bitkilerde görülür. Öncelikle bu bitkilerin kontrol edilmesi ve bitki koruma ürünü uygulaması yapılması yeterlidir. Popülasyonun yaygınlık göstermesi durumunda tarlayı temsil edecek şeklide bitkinin orta ve alt bölümlerinde en az 50 yaprak incelenir. Yaprak başına 15 ve üzerinde kırmızıörümcek tespit edilmesi halinde bitki koruma ürünü uygulamaya karar verilir. Meyve toplanmasından hemen sonra uygulama yapılır. Son uygulama ile hasat arasındaki süreye dikkat edilerek hasta yapılmalıdır.
Armut-Armut psillidi: Kışlayan döl erginlerinin bıraktığı yumurtaların hemen hemen tamamının açılıp, 2. ve 3. dönem nimfler görülmeye başlandığı ve sürgünlerin %15’ten fazlasında bulaşma görüldüğünde uygulama yapılır. Sürgünde bir birey görüldüğü zaman o sürgün bulaşık kabul edilir.
Elma-Avrupa kırmızıörümceği: Mayıs ayı başından itibaren 100 yaprakta periyodik olarak yapılacak sayımlarda yaprak başına ortalama 8-10 adet canlı birey görüldüğünde uygulama yapılmalıdır.

Bitkiler

Armut
Biber Sera
Çilek
Domates
Elma
Hıyar Sera
Pamuk
Patlıcan Sera
Süs Bitkileri

Zararlılar Ve Hastalıklar

Armut Psillidi (Cacopsylla pyri)
Avrupa Kırmızı Örümceği (Panonychus ulmi)
İki Noktalı Kırmızı Örümcek (Tetranychus urticae)
Yaprak Galeri Güvesi (Phyllocnistis citrella)

Aktif Madde

18 g/l Abamectin

Ambalaj

250cc , 1 L
Ürün Etiketi
17.03.2023
313
Whatsapp
Atabey Ziraat
Atabey Ziraat
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabiliriz?