SUNIDOX 150 SC®

SUNIDOX 150 SC®

BİTKİ KORUMA ÜRÜNÜNÜN KULLANMA ŞEKLİ:

Bağ salkım güvesine karşı salkım güvesi uygulama zamanları tahmini-uyarı sistemine göre belirlenir. Larvisit uygulama için tuzaklarda yakalanan kelebek sayısı tepe noktasına ulaşıp, düşmeye başlamalı, etkili sıcaklık toplamı 1. dölde 120 gün-derece, alacakaranlık sıcaklıkları üst üste 2 gün 150C ve üzerinde olmalı, bu durum ilerleyen günlerde de devam etmelidir. Etkili sıcaklık toplamı 2. Dölde 520 gün-derece, 3. Dölde 1047 gün-dereceye ulaşmalı, asma fenolojisi 1. dölde çiçek tomurcuğu, 2. dölde koruk, 3. dölde tatlanma başlangıcı döneminde olmalıdır. İlk larva çıkışı görüldüğünde ilaçlamaya karar verilir. Her döle bir ilaçlama yapılır.
Pamukta pamuk yaprakkurduna karşı 10-15 adımda bir bitki olmak üzere toplam 25 bitkinin yaprak, tarak, çiçek ve kozaları kontrol edilir. Bitki başına 0.5 larva veya 25 bitkide 2 yumurta paketi veya 2 yeni açılmış yumurta paketi görüldüğünde uygulamaya karar verilir.
Pamukta yeşilkurta karşı rastgele seçilen 3 m sıra uzunluğundaki tüm bitkiler kontrol edilerek Yeşilkurt yumurta ve larvaları sayılır ve 3m’lik sıra uzunluğunda ortalama 2 larva bulunduğunda uygulamaya karar verilir.
Mısır kurdu ve Mısır koçankurduna karşı ilk yumurta tespit edildiğinde uygulama yapılır. İlk uygulamayı takiben 15 gün ara ile 2 uygulama daha yapılır
Domateste yeşilkurta karşı tarlaya köşegenler yönünden girilip, tarlanın büyüklüğüne göre 50-100 bitki kontrol edilerek, bitkinin çiçek, yaprak, sap, meyve ve sürgünlerinde, yumurta ve larva aranır. 100 bitkiden 5’i bulaşık bulunmuş ise uygulama yapılır.
Domateste pamuk yaprakkurduna karşı köşegenler yönünde yürüyerek, 100 bitkide 1-2 yeni açılmış yumurta paketi veya 4-5 larva görüldüğünde zararlı ile mücadele gereklidir. Uygulama larvalar dağılmadan yapıldığında sonu daha iyi olacağından uygulama zamanına özen gösterilmelidir.
 Elma içkurdu: Elma içkurdu’na yapılacak ilaçlamalar tahmin ve erken uyarı sistemine göre yönlendirilmelidir. Elma içkurdu mücadelesinde hedef, her döle ait larva çıkışı süresince ağaçları ilaçlı bulundurarak yumurtadan çıkan larvaları meyve içine girmeden önce öldürmektir.
Fındık kurduna karşı meyvelerin mercimek iriliğine geldiği dönemde yapılan kontrollerde 10 ocakta 2’den fazla fındık kurdu görülmesi durumunda uygulama yapılır.
Bitki AdıZararlı organizma adıKullanma dozu ve dönemiHasat ile son ilaçlama arasındaki süre
Bağ*Bağ salkım güvesi(Lobesia botrana)25 m/100 L su Larva3 gün (sofralık üzüm)
10 gün (şaraplık üzüm)
PamukYeşilkurt(Helicoverpa armigera)45 ml/da Larva14 gün
Pamuk yaprakkurdu(Spodoptera littoralis)40 ml/da Larva
ElmaElma içkurdu(Cydia pomonella)35 ml/100 L su Yumurta-Larva14 gün
FındıkFındık kurdu (Curculio nucum)45 ml/da Ergin14 gün
DomatesYeşilkurt(Helicoverpa armigera)40 ml/da Larva3 gün
Domates (sera)Pamuk yaprakkurdu (Spodoptera littoralis)35 ml/ 100 L su Larva
MısırMısır koçankurdu(Sesamia spp)30 ml/da Larva3 gün
Mısır kurdu(Ostrinia nubilalis)

Aktif Madde

150 g/l Indoxacarb

Ambalaj

250ml , 500ml
Ürün Etiketi
18.03.2023
160
Whatsapp
Atabey Ziraat
Atabey Ziraat
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabiliriz?