ADiTYA®

Genel Bilgiler

ADITYA® 240 g/l Spirodiclofen etken maddeli seçici, sistemik olmayan bir akarisittir. Akarların  Asetil CoA karboksilaz inhibitörlerine etki ederek, büyüme ve gelişmelerini engeller.

Kullanım Şekli

Yapılacak bahçe kontrollerinde yaprak başına ortalama 3-5 canlı birey görüldüğünde uygulama yapılmalıdır. 
Elma-Avrupa Kırmızıörümceği: Mayıs ayı başından itibaren 100 yaprakta periyodik olarak yapılacak sayımlarda yaprak başına ortalama 8-10 adet birey görüldüğünde uygulama yapılmalıdır. 
Kiraz – İki noktalı kırmızıörümcek: Yaprak başına 5-8 adet canlı birey görüldüğünde uygulama yapılmalıdır. 
Bağ – İki noktalı kırmızıörümcek: Yaprak başına 5-8 adet canlı birey görüldüğünde uygulama yapılmalıdır. 
Şeftali – İki noktalı kırmızıörümcek: Yapılan sayımlarda, yaprak başına ortalama 3-5 adetin üzerinde kırmızıörümcek bulunması durumunda uygulamaya geçilmelidir.
Turunçgil- Turunçgil Kırmızıörümceği: Alınan 10 yaprakta yapılan savımlar da 9 ve üzeri canlı birey görüldüğünde ilaçlanmaya başlanmalıdır. İlaçlamaya zararlı taze sürgünlere geçmeden önce yani çiçeklenmeden önceki devrede başlanmalıdır. Bu devre geçirilmiş ise meyve bağlandıktan bir hafta sonra da ilaçlama yapılabilir.
Turunçgil – Turunçgil Pasböcüsü: Mayıs ayı başından itibaren (çiçeklenmeden sonra) her hafta bahçenin değişik yerlerinden 100 meyve ve yaprak büyüteç yardımıyla kontrol edilir. Yaprak başına 3-4 adet ve meyvelerde 1 cm2’lik alanda 1-2 adet pasböcüsü görüldüğünde ilaçlı mücadeleye geçilmelidir. Bir önceki yıl bahçedeki ağaçların yarısından fazlasında (en az %51) pasböcüsü zararı görülmüşse ertesi yıl kontrole gerek kalmadan mayıs ayında ilaçlama yapılması gerekir. İlk ilaçlamadan 7-8 gün sonra yapılan kontrollerde zararın devam ettiği saptanırsa ilaçlama tekrarlanmalıdır. 

Bitkiler

Bağ
Elma
Kiraz
Şeftali
Turunçgiller

Zararlılar Ve Hastalıklar

Akdiken Akarı (Tetranychus viennensis)
Avrupa Kırmızı Örümceği (Panonychus ulmi)
İki Noktalı Kırmızı Örümcek (Tetranychus urticae)
Turunçgil Kırmızı Örümceği (Panonychus citri)
Turunçgil pasböcüsü (Phyllocoptruta oleivora)

Aktif Madde

240 g/l Spirodiclofen

Ambalaj

300cc
Ürün Etiketi
17.03.2023
224
Whatsapp
Atabey Ziraat
Atabey Ziraat
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabiliriz?