ACRAMITE 480 SC

ACRAMITE 480 SC

Genel Bilgiler

ACRAMITE 480 SC Bifenazate etken maddeli seçici ve kontakt bir akarisittir. Elma ve karpuzda (yumurta dönemi hariç), portakal, pamuk, bağda kırmızıörümceklerin tüm dönemlerine etki ederek, uzun süreli kalıcı bir etki sağlar. Kırmızıörümceklerin enerji metabolizmasına etki eder ve Mitokondriyal kompeks lll elektron etki mekanizması grubuna aittir. Kırmızıörümceklerin sinir sistemini bozarak hiperaktiviteye neden olur. İlaç ile temas eden kırmızıörümceklerin beslenmesi 3 saat içinde durur. Ölümler 3-4. günde görülmeye başlanır.

Kullanım Şekli

Elma-Avrupa kırmızıörümceği: Mayıs ayı başından itibaren 100 yaprakta periyodik olarak yapılacak sayımlarda yaprak başına ortalama 8-10 adet canlı birey görüldüğünde uygulama yapılmalıdır.
Portakal-turunçgil kırmızıörümceği: 10 yaprakta yapılacak sayımlarda 9 ve üzeri canlı birey görüldüğünde ilaçlama yapılmalıdır. Uygulamalar çiçeklenmeden önce yapılmalı bu dönem geçirilmiş ise meyve bağladıktan bir hafta sonra yapılmalıdır.
Pamuk-Kırmızıörümcekler: Mücadele zamanının belirlenmesi için bitkiler 4-6 yapraklıyken kontroller yapılır. Zararlı yalnız tarla kenarında ya da içinde lokal olarak bulunuyorsa sadece bu kısımlara bitki koruma ürünü uygulaması yapılmalıdır. Yaprak başına ortalama Akdeniz Bölgesi’nde 5 adet, Ege ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde 10 adet canlı kırmızıörümcek görüldüğünde uygulama yapılmalıdır. Popülasyonun yaygınlık göstermesi durumunda tarlayı temsil edecek şekilde bitkinin orta va alt bölümlerinden en az 50 yaprak incelenir. Yaprak başına 15 ve üzerinde kırmızıörümcek tespit edilmesi halinde uygulamaya karar verilir. Meyve toplanmasından hemen sonra uygulama yapılır.
Bağ-İki noktalı kırmızıörümcek: Yayılış gösterdiği bağ alanları gözlem altında tutulmalı, bir yaprakta 5-8 adet zararlı bulunduğunda kimyasal mücadele önerilir. Birinci uygulamada kullanılan ürünün etki süresi bitiminden itibaren yapılan sayımlarda, zararlı yoğunluğu eşiğin üzerine çıkarsa, ikinci uygulama yapılır. Hasattan önce yapılan uygulamalarda, kullanılan akarisitin bekleme süresi dikkate alınarak uygulamaya son verilir. 
Karpuz-İki noktalı kırmızıörümcek: Rastgele seçilen bölgelerde bitkinin alt ve orta yapraklarında dekar başına 10 yaprakta sayım yapılır. Yaprak başına en az 5 canlı birey bulunduğunda uygulama yapılır.

Bitkiler

Bağ
Elma
Karpuz
Pamuk
Portakal

Zararlılar Ve Hastalıklar

Avrupa Kırmızı Örümceği (Panonychus ulmi)
İki Noktalı Kırmızı Örümcek (Tetranychus urticae)
Pamuk Kırmızıörümceği (Tetranychus cinnabarinus)
Turunçgil Kırmızı Örümceği (Panonychus citri)

Aktif Madde

480 g/l Bifenazate

Ambalaj

300cc
Ürün Etiketi
Broşür
17.03.2023
215
Whatsapp
Atabey Ziraat
Atabey Ziraat
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabiliriz?