POLY-N®

ÜRÜN HAKKINDA

Poly-N®: Bitkilere sağladığı Fosfor’ un enerjisi ile etkin bir sıvı bitki besleme ürünüdür.

POLY-N®, sıvı formda en yüksek oranda Fosfor içeren (521.7 gr/lt) açık yeşil renkli berrak bir sıvı gübredir. %10 Azot (N w/w) ve %36 Fosfor (P w/w) içerir

POLY-N®’ İN FAYDALARI

  • POLY-N,  özellikle yaprak uygulamalarında etkin bir biçimde bitki bünyesine geçecek şekilde geliştirilmiş özel bir sıvı gübredir.
  • POLY-N fomülündeki hemen alınabilir Fosfor kaynağına ilaveten Amonyum Azot’ u da içermektedir.
  • Sebzelerde ve bazı tarla bitkilerinin erken gelişim dönemlerinde, topraktan verildiğinde bitki kök gelişim hızına büyük katkı sağlar.
  • Diğer bilinen fosfor kaynaklı gübrelere göre daha düşük toprak sıcaklığında bile bitki tarafından alınır.

POLY-N®, kök gelişimi için son derece önemli olan Fosfor’ un bitkiler tarafından alınabilmesi için toprak pH’ sının 6.0 – 7.5 aralığında olması gerekir. Fosfor, 6.0 dan düşük pH’ lı topraklarda Demir ve Alüminyum ile, 7.5 dan yüksek pH’ lı topraklarda ise Kalsiyum ve Magnezyum’ la reaksiyona girerek suda kolay kolay çözünmeyen Fosfor bileşiklerine dönüşür. Böylece toprak solüsyonundaki konsantrasyonu yüksek olsa dahi toprakta hareket edemeyen Fosfor’ lu bileşiklere dönüşmüş olan Fosfor ise bitkiler tarafından ya kısıtlı miktarlarda alınabilir ya da hiç alınamaz. POLY-N’ in formülündeki Fosfor kaynağı  Süper Fosforik Asittir (Piro Fosforik Asit). Süper Fosforik Asit (Piro Fosforik Asit) iki molekül Orto Fosforik Asit’ ten kondensasyon reaksiyonu ile bir molekül suyun ayrıştırılması yöntemi ile üretilir ve bitkiler için daha elverişlidir.

Tüm bitkiler için yapraktan uygulamalarda 400-600 cc/100 lt su şeklinde ve damla sulama sistemleri ile uygulandığında 2 lt/da olarak uygulama yapılmalıdır.

AMBALAJ ÇEŞİTLERİ

  • 1 lt Şişe
  • 4 lt Bidon
  • 20 lt Bidon
15.03.2023
215
Whatsapp
Atabey Ziraat
Atabey Ziraat
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabiliriz?