FIST® 330 EC

FIST® 330 EC

Genel Bilgiler

FIST® 330 EC 330 g/l Pendimethalin etken maddeli bir herbisittir. Pendimethalin etken maddesi hücre bölünmesini/mitoz bölünmeyi engellerler. Yabancı otların kök ve gövdede büyüme noktaları gibi meristamatik bölgelerini etkiler ve büyümelerini engeller. 

Kullanım Şekli

Uygulamalar günün serin saatlerinde, rüzgarsız veya az rüzgârlı hava koşullarında yapılmalıdır. Toprağın iyi hazırlanmasına, yüzeyin keseksiz olmasına özen gösterilmelidir.
Pamuk ve Ayçiçeğinde Kullanım: En iyi sonuç bitki koruma ürününün toprağa karıştırılması ile elde edilir. Uygulama ekimden 7 gün öncesine kadar yapılabilir. Tarla keseksiz ve düzgün hazırlanmış olması gerekir. Uygulamadan sonra toprağa karıştırma işlemi 5 – 8 cm derinlikteki diskli pulluk, tırmık veya rototiller ile yapılır. Uygulamadan sonra 4 gün içinde yağıç olması durumunda karıştırma işlemi zorunlu olmaz. Pamukta tek uygulama şeklinde ekimi takip eden S gün içinde, çıkış öncesi uygulanmalıdır.
Patates, Mısır, Soğan ve Fidede Yetişen Domateslerde Kullanımı: FIST 330 EC bu bitkilerde tohum ekiminden veya dikiminden sonra, bitki çıkış öncesi olarak toprak yüzeyine uygulanır. Tohum ekim derinliği 4 – 5 cm olmalıdır. Patateste, patates ve yabancı otların çıkışlarından önceki dönemde uygulanmalıdır. Mısırda, FIST 330 EC ürünü kullanımında kesinlikle toprağa karıştırma işlemi yapılmaz. Tohum üretimi için ekilen mısır tarlalarında kullanmadan önce firma yetkililerine danışınız.
Soğanda, çıkış öncesi kullanılabileceği gibi, soğanın iki yapraklı devresinden sonra yabancı otlar çok küçük devrede (1 – 2 yaprak) iken de uygulanabilir. Yabancı otlar 1-2 yapraklı dönemi geçerse etki düşer ve gerekli fayda sağlanamaz.
Domates fideleri uygulamayı takiben ikinci ve altıncı günler arasında dikilmelidir. Fide dikimi sırasında, fide köklerinin bitki koruma ürünüyle bulaşık toprak tabakasına değmemesine özen gösterilmelidir. Kurak şartlarda uygulamayı takip eden 3 – 7 gün içinde 5 – 10 mm sulama yapılmalıdır.
Münavebe Bitkileri: FIST 330 EC ile, uygulamadan 6 ay sonrasına kadar aşağıda belirtilen bitkilerden başkası münavebeye giremez. Pamuk, fasulye, bezelye, mısır, soya fasulyesi, yerfıstığı, ayçiçeği ve şaşırtılan bitkiler. Herhangi bir nedenle tarla bozulduğunda, toprak en az 15 cm derinliğinde işlenerek patates, fasulye, yazlık hububat, mısır, pamuk, soya fasulyesi, bezelye ekilebilir. Mısır, fasulye ve bezelye toprak işlemesi yapılmadan en az 5 cm derinlikte olması kaydı ile ekilebilir.

Aktif Madde

330 g/l Pendimethalin

Ambalaj

1 L , 5 L
17.03.2023
162
Whatsapp
Atabey Ziraat
Atabey Ziraat
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabiliriz?