MICROTHIOL SPECIAL® DISPERSS®

MICROTHIOL SPECIAL® DISPERSS®

Genel Bilgiler

MICROTHIOL SPECIAL® DISPERSS® Kükürt etken maddeli bir fungisittir. Aynı zamanda akarisit olarak da kullanılmaktadır. Kükürt kontakt ve koruyucu etkili, çok yer engelleyicidir.

Kullanım Şekli

Bağ Küllenmesi: 1. uygulama çiçekten önce sürgünler 25-30 cm olduğu dönemde, 2. uygulama çiçeklenme öncesi çiçek tomurcuklarının ayrıldığı dönemde, 3. uygulama çiçek taç yapraklarının döküldüğü ve korukların küçük saçma tanesi iriliğinde olduğu dönemde, 4. ve diğer uygulamalar üçüncü uygulamadan sonra kullanılan bitki koruma ürününün etki süresine göre, tanelere ben düşme dönemine kadar yapılır. 
Bağ Yaprak Uyuzu: Bağ küllemesi’ne karşı kullanılan bitkikoruma ürünü bu zararlıyı kontrol altına aldığından, bağ yaprak uyuzuna karşı özel bir uygulama gerekmez.
Elma Küllemesi
1. Uygulama pembe çiçek tomurcuğu döneminde, 2. uygulama çiçek taç yapraklarının %60-70’i döküldüğü dönemde, 3. ve diğer uygulamalar hastalık için uygun koşullar devam ettiği sürece kullanılan bitki koruma ürününün etki süresi dikkate alınarak uygulamalara devam edilir.
Şeftali Küllemesi: 
1. Uygulama önceki yıllarda hastalığın yoğunluğuna göre belirlenmelidir. Hastalık, bahçede ilk defa çıkıyorsa belirtiler görülür görülmez uygulamaya başlanır. Daha önceki yıllarda hastalık görülmüş ise budamadan sonra yapılacak kontrollerde, ağaçlardaki hastalıklı sürgün oranı 1/32ü buluyorsa belirtiler görülmeden önce ilk uygulama yapılmalıdır. 2. ve diğer uygulamalar bitkinin gelişmesine, kullanılan preparatın etki süresi dikkate alınarak enfeksiyon koşulları ortadan kalkıncaya kadar uygulamaya devam edilmelidir.

Bitkiler

Bağ
Begonya
Elma
Fasulye
Gül
Hıyar
Meyve Ağaçları
Nohut
Şeftali
Soğan
Turunçgiller

Zararlılar Ve Hastalıklar

Antraknoz (Ascochyta rabiei)
Bağ Küllemesi (Erysiphe necator)
Bağ Uyuzu (Eriophyes vitis)
Fasulye Pası (Uromyces appendiculatus)
Fasulye Pası (Uromyces phaseoli)
Kabakgillerde Külleme (Erysiphe cichoracearum)
Külleme (Podosphaera leucotricha)
Külleme (Sphaerotheca pannosa var. rosae)
Meyve Ağacı Akarları(Tetranychus viennensis, T. urticae, P. ulmi)
Soğan Mildiyösü (Peronospora destructor)
Turunçgil Kırmızı Örümceği (Panonychus citri)
Turunçgil Tomurcuk Akarı (Aceria sheldoni)

Aktif Madde

%80 Kükürt

Ambalaj

800gr , 20 KG
Ürün Etiketi
17.03.2023
343
Whatsapp
Atabey Ziraat
Atabey Ziraat
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabiliriz?