LAUDIS® OD 66

LAUDIS® OD 66

Ana Özellikler

  • Laudis OD 66 mısırda dar ve geniş yapraklı yabancı otlara karşı, mısırın 2-8 yapraklı ve yabancı otların gelişiminin hızlı olduğu 2-6 yapraklı dönemlerinde, çıkış-sonrası (post-emergence) olarak uygulanması gereken bir herbisittir.
  • Laudis’in aktif maddesi Tembotrione, bitkide caroteniod üretimini sekteye uğratır. Bundan dolayı bitkide fotosentez için gerekli miktarda klorofil olmadığından, aşırı güneş ışığı bitkide klorofil oksidasyonuna sebep olur. Böylece hassas yabancı ot türlerinin ölümüne neden olur.
  • Laudis OD 66 mısır çeşidinde çok fazla güvenlidir. Yeni bir aktif madde olması nedeniyle dayanıklılık oluşturmaz. Yüksek aktivitesi nedeniyle daha hızlı ve görünür etkiye sahiptir. 2 saat sonra yağacak yağmurlardan etkilenmez.
HASTALIK / ZARALİ / YABANCİ OTUYGULAMA DOZUUYGULAMA DÖNEM
Haşhaş
Darıcan (Echinochloa crus-galli)200 ml / da Çıkış-sonrası (Haşhaş ve yabancı otların gelişiminin hızlı olduğu 2-4 yapraklı dönemde)
Hıdırellez otu (Hypecoum pseudogrendiflorum)200 ml / da Çıkış-sonrası (Haşhaş ve yabancı otların gelişiminin hızlı olduğu 2-4 yapraklı dönemde)
Yabani hardal (Sinapis arvensis)200 ml / da Çıkış-sonrası (Haşhaş ve yabancı otların gelişiminin hızlı olduğu 2-4 yapraklı dönemde)
Mısır
Kırmızı köklü horozibiği (Amaranthus retroflexus)200 ml / da Çıkış-sonrası (Mısırın 2-8 yapraklı ve yabancı otların gelişiminin hızlı olduğu 2-6 yapraklı dönemde)
Sirken (Chenopodium album)200 ml / da Çıkış-sonrası (Mısırın 2-8 yapraklı ve yabancı otların gelişiminin hızlı olduğu 2-6 yapraklı dönemde)
Semizotu (Portulaca olereacea)200 ml / da Çıkış-sonrası (Mısırın 2-8 yapraklı ve yabancı otların gelişiminin hızlı olduğu 2-6 yapraklı dönemde)
Darıcan (Echinochloa crus-galli)200 ml / da Çıkış-sonrası (Mısırın 2-8 yapraklı ve yabancı otların gelişiminin hızlı olduğu 2-6 yapraklı dönemde)
Şeytanelması (Datura stramonium)200 ml / da Çıkış-sonrası (Mısırın 2-8 yapraklı ve yabancı otların gelişiminin hızlı olduğu 2-6 yapraklı dönemde)
Pıtrak (Xanthium strumarium)200 ml / da Çıkış-sonrası (Mısırın 2-8 yapraklı ve yabancı otların gelişiminin hızlı olduğu 2-6 yapraklı dönemde)
İt üzümü (Solanum nigrum)200 ml / da Çıkış-sonrası (Mısırın 2-8 yapraklı ve yabancı otların gelişiminin hızlı olduğu 2-6 yapraklı dönemde)

Aktif Madde ve Oranı

  • 44 g/L Tembotrione* + 22 g/l Isoxadifen- ethyl (safener)

Ambalaj Çeşitleri

  • 1 L, 5 L
Ürün Etiketi
Broşür
16.03.2023
185
Whatsapp
Atabey Ziraat
Atabey Ziraat
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabiliriz?