ATTEMPT 72 WP®

ATTEMPT 72 WP®

BİTKİ KORUMA ÜRÜNÜNÜN KULLANIM ŞEKLİ:

Bağda mildiyö: İlk uygulama sürgünler 25-30 cm ulaşınca başlanmalıdır. İkinci ve sonraki ilaçlamalar 1. İlacın süresi ve hastalığın gelişme durumu, meteorolojik faktörler göz önüne alınarak 10-15 gün ara ile ilaçlama yapılır.
Hıyar kabakgiller mildiyö: İlaçlama bitkiler kol atmaya başladığında veya ilk mildiyö belirtisinin görülmesi ile ilaçlamaya başlanır ve hastalığın şiddetine göre 7-10 gün aralıklarla sürdürülür. İlaçlamaların bitkinin her tarafını, özellikle de yaprak altlarını kaplayacak şekilde yapılması gerekmektedir.
Domateste mildiyö: İlaçlı mücadeleye çevredeki domates yapraklarında 3-5 mm çapında kahverengi lekelerin altında beyaz kül gibi örtünün görülmesiyle veya hastalığın her yıl çıktığı yerlerde, hastalık için uygun koşullar görüldüğünde ilaçlamaya başlanır. Hastalığın seyrine ve iklim koşullarına göre 10-12 gün aralıklarla ilaçlamaya devam edilir.
Patateste mildiyö: Hastalık çıkışı için yüksek nem gibi iklim koşulları oluştuğunda veya çevrede ilk hastalık belirtilerinin görülmesi ile ilaçlamaya başlanır ve hastalığın şiddetine göre 10 gün aralıklarla ilaçlama tekrarlanır.

KULLANIRKEN VE DEPOLARKEN DİKKAT EDİLECEK HUSUSLAR

  • Arılara ve balıklara zehirlidir
  • Sulama veya dahili işlerde kullanılan suları, akar veya durgun su sahalarını, drenaj sistemlerini ilaç artıklarıyla kirletmeyiniz.
  • Tüm evcil hayvanları ilaçlanacak sahadan uzak tutunuz
  • Gıda ve yem maddelerini ilaçla kirletmeyiniz.

KARIŞABİLİRLİK DURUMU

Tavsiye edilen ürünlerde kullanılan fungisit, insektisit, akarisit ve bitki besin preparatlarının çoğu ile karışabilir. Tereddüt halinde fiziksel karışabilirlik testi yapılmalıdır.
BİTKİ ADIZARARLI ORGANİZMA ADIUYGULAMA DOZUSON UYGULAMA İLE HASAT ARASINDAKİ SÜRE
Bağ*Bağ mildiyösü (Plasmopara viticola)250 gr/100 l su14 gün
HıyarKabakgillerde mildiyö (Pseudoperonospora cubensis)250 gr/100 l su7 gün
PatatesMildiyö (Phytophtora infestans)250 gr/da14 gün
DomatesMildiyö (Phytophtora infestans)250 gr/100 l su10 gün

Aktif Madde

%64 Mancozeb + %8 Metalaxyl

Ambalaj

250 gr , 1 KG
Ürün Etiketi
18.03.2023
175
Whatsapp
Atabey Ziraat
Atabey Ziraat
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabiliriz?